Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Toplantısı beldemizde gerçekleşti

Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Toplantısı beldemizde gerçekleşti

30 ülkeden 290 belediyenin üye olduğu Cittaslow Uluslararası Koordinasyon Toplantısı, ülkemizin ilk Cittaslow unvanını alan beldesi Yeniboğaziçi’ne bağlı Mormenekşe köyündeki kültür sanat salonunda, “Cittaslow Turizmi” başlığı altında düzenlendi.

Toplantıya, Türkiye, Polonya ve İtalya’dan, Cittaslow ağına üye olan belediyeleri temsilen başkan ve temsilcileri, Cittaslow Başkanı Stefano Pisani, Genel Sekreteri Pier Giorgio Olivetti ve Cittaslow Bilim Kurgu Başkanı Gueseta Roma’nın yanı sıra Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Mustafa Zurnacılar, Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Geçitkale Belediye Başkanı Hasan Öztaş, Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan, Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli katıldı.

Yaklaşık 7 saat süren toplantıda Cittaslow ağına Polonya’dan yeni üye olan Belediye Başkanları’nın üyelik belgeleri verildi.

Cittaslow’da ilk kez Polonyadan ahşap üretim tesisleri olan iş adamı Jan Szynaka’ya da arkadaş Cittaslow Ünvanı verildi.

Cittaslow toplantısı esnasında Başbakanımız Sn. Ersin Tatar ve millet vekili Sn. Resmiye Canaltay da toplantıya gelerek ülkemizi ziyaret eden başkanlarla sohbet etti.

Belediye Başkanımız Sn. Mustafa Zurnacılar da toplantı hakkında Başbakanımızı bilgilendirdi.

2.jpg

 

ÖNERİ & ŞİKAYET